Tracić na wadze

Nie możesz polegać tylko na korzystaniu z sauny, aby schudnąć. To dlatego, że cała waga, którą tracisz siedząc w jednym, to waga wody. Ciepło sprawia, że się pocisz i upuszczasz dodatkową wodę, która jest magazynowana w twoim ciele. Podczas jednego seansu w saunie możesz stracić nawet 1 kg – czyli ok. 0,2 l lub małą filiżankę wody, ale kiedy ponownie zaczniesz pić płyny, odzyskasz to z powrotem. Sauna z pewnością pomaga się zrelaksować (jeśli stres jest czynnikiem wpływającym na twoje nawyki żywieniowe) i pomaga w treningu sercowo-naczyniowym, ale najlepszym sposobem na schudnięcie jest zdrowa, zbilansowana dieta i zwiększona aktywność fizyczna.

Dzieci

Dzieci mają tyle samo gruczołów potowych na centymetr kwadratowy skóry, co dorośli, więc mogą równie dobrze reagować na ciepło. Jedyną zasadniczą różnicą między dziećmi a dorosłymi jest powierzchnia ich skóry. Ich głowy i torsy są większe w stosunku do rąk i nóg, co oznacza, że szybciej pochłaniają i oddają ciepło – zwłaszcza, że generalnie mają też cieńszą warstwę tłuszczu. Z sauny mogą korzystać dzieci w każdym wieku – także niemowlęta. I zwykle uwielbiają to doświadczenie! Ale zawsze powinien im towarzyszyć osoba dorosła i nigdy nie powinni przebywać w saunie zbyt długo. W Emerald Spa zapraszamy rodziny i użytkowników w każdym wieku na prywatne rezerwacje, pakiety i imprezy jednodniowe.

Sauna odtruwa.

O ile pocenie się w saunie może pomóc w eliminacji niektórych toksyn z organizmu, to jednak w niewielkich ilościach i nie jest to niezawodna metoda na pełną detoksykację. Wątroba i nerki to główne narządy odpowiedzialne za detoksykację organizmu. Dbaj o te narządy, pijąc wystarczającą ilość wody i zmniejszając spożycie alkoholu oraz jedząc zdrową żywność.

Sauny są tylko dla elit.

Podczas gdy sauny mogły być historycznie kojarzone z luksusem, obecnie są szeroko dostępne w wielu klubach fitness, hotelach, domach kultury i domach. W Emerald spa witamy każdego, niezależnie od wieku, etapu, stylu czy pochodzenia,

Możesz z nich korzystać tylko raz w tygodniu

Wiele korzyści zdrowotnych związanych z korzystaniem z sauny jest złożonych i wymaga korzystania z sauny co najmniej trzy razy w tygodniu, a czasem częściej. Najlepiej rozważyć korzystanie z sauny jako wybór stylu życia, taki jak regularny program ćwiczeń, który wykonujesz kilka razy w tygodniu.

Większość badań sugeruje, że korzystanie z sauny jest najskuteczniejsze, gdy jest używane co najmniej 3 razy w tygodniu przez 20 minut. Jeśli zdecydujesz się na codzienne korzystanie z sauny, konieczne jest ciągłe utrzymywanie nawodnienia. Największym ryzykiem w regularnym korzystaniu z sauny jest odwodnienie. Jeśli więc korzystasz z sauny 4-7 razy w tygodniu, ważne jest, aby spożywać pożywne posiłki i pić dużo wody.

Jeśli dana osoba zdecyduje się na saunę od 4 do 7 razy w tygodniu i robi to odpowiedzialnie, pijąc wystarczającą ilość wody, możliwe jest bezpieczne korzystanie z sauny codziennie lub prawie codziennie. Zawsze skonsultuj się z lekarzem, jeśli nie jesteś pewien, czy korzystanie z sauny jest dla Ciebie bezpieczne.

Im wyższa temperatura, tym lepiej

Im wyższa temperatura w saunie, niekoniecznie oznacza lepsze rezultaty. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz dzieci lub osoby starsze korzystające z sauny. Co więcej, rodzaj ciepła używanego w saunie będzie miał również wpływ na to, jak ważna jest sauna wysokotemperaturowa.

Niektóre warunki fizyczne lepiej reagują na niższe temperatury w dłuższym okresie czasu niż na krótkie okresy bardzo wysokich temperatur.

W Emerald Spa nasze sesje w saunie różnią się od lżejszych do cięższych, prowadzone przez naszych doświadczonych mistrzów sauny.

Im dłużej przebywasz w saunie, tym lepsze efekty

Częstsze, ale krótsze sesje w saunie często dają lepsze efekty zdrowotne niż próba pozostania w saunie dłużej, niż jest to wygodne. Większość korzyści zdrowotnych płynących z kąpieli w saunie wynika z efektu hormonalnego, który ma miejsce w momencie, gdy zaczynasz się pocić. Chwile dyskomfortu tuż przed załamaniem potu powodują kluczowe zmiany w organizmie, które rozpoczynają kaskadę korzyści zdrowotnych wynikających ze stresu cieplnego, który występuje w saunie.

Zamiast zmuszać się do przebywania w saunie przez długi czas, generalnie lepiej jest korzystać z krótszych, ale częstszych saun, które dają organizmowi więcej możliwości zaangażowania mechanizmów niezbędnych do wystąpienia efektu chłodzenia. Rozważ skorzystanie z 4-7 sesji sauny tygodniowo lub podczas specjalnego wieczoru przez 15 minut za każdym razem, aby uzyskać najbardziej pozytywne korzyści zdrowotne

Sauna jest niehigieniczna

Wręcz przeciwnie, dobrze utrzymana sauna jest czysta i higieniczna. Kąpiący się będą brać prysznic przed i po kąpieli oraz będą siedzieć na dotyku (sauna fińska) lub umytej ławce (łaźnia parowa). Dzięki zastosowanym olejkom aromaterapeutycznym powietrze powinno pachnieć świeżo i niesamowicie. Pod względem mikrobiologicznym sauna nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, ponieważ zwykle występujące w niej drobnoustroje należą do normalnej flory człowieka. Ilości są zwykle zbyt małe, aby spowodować infekcję, a drobnoustroje nie są w stanie przeniknąć do zdrowej, nieuszkodzonej skóry. Ponadto bakterie chorobotwórcze są na ogół zabijane w stosunkowo niskich temperaturach w krótkim czasie.

Comments are disabled.