Korzyści z jogi nago

Dlaczego warto ćwiczyć jogę nago? Ćwiczenie jogi nago daje poczucie wolności. Wielu błędnie utożsamia nagość z seksem, ale to nie może być dalsze od prawdy na zajęciach jogi nago. Chodzi o to, by czuć się komfortowo we własnej skórze i niesamowitą pewność siebie, która się z tym wiąże. Chodzi o poznanie, zaakceptowanie i pokochanie samego siebie. Częścią jogi jest szanowanie i łączenie się ze swoim ciałem. Praktykowanie jogi nago uwalnia cię od negatywnych uczuć na temat twojego ciała i pozwala na większą akceptację i głębszą więź z samym sobą i otaczającym cię światem.

Poprawia obraz ciała i poprawia poczucie własnej wartości

Joga nago poprawi Twój wizerunek ciała i poczucie własnej wartości. Niektórzy ludzie boją się bycia nago w grupie lub czują się onieśmieleni praktykując jogę nago, jeśli zostali wychowani w konserwatywnej subkulturze, w której mówi się im, że nagość lub ciała są „złe”. Nasze społeczeństwo kieruje się nierealistycznym ideałem fizyczne piękno, które może podsycać szereg niepewności i zwątpienia. Większość ludzi nie ma ciała modelki, a jednak trzymamy się tych standardów. Jednym z powodów, dla których oferujemy zajęcia jogi nago, jest pomoc w zdobyciu pewności siebie poprzez akceptację i kochanie swojego ciała takim, jakie jest. Uświadomienie sobie, że jesteś akceptowany, może być bardzo uzdrawiającym doświadczeniem i możesz wzrastać w elastyczności i pewności siebie w tym, co potrafi twoje ciało.

Poprawia połączenie umysł-ciało

Ponieważ nie ma dosłownie nic między tobą a twoją praktyką, łatwiej jest skupić się na tym, co robisz, wzmacniając w ten sposób połączenie umysł-ciało, którego wielu szuka poprzez praktykę jogi.

Poprawia twoją postawę / przepływ

Czy kiedykolwiek zaplątałeś się w swoje ubrania do jogi, czułeś potrzebę ściągnięcia koszuli w połowie pozycji lub miałeś twarz zakrytą koszulką do jogi? Joga nago eliminuje te zakłócenia, więc wszystko, co musisz zrobić, to skupić się na swojej postawie podczas płynięcia przez pozy bez przerwy.

Zwiększa świadomość seksualną

Joga nago nie jest sprawą seksu, ale sprawia, że ​​jesteś bardziej świadomy swojej seksualności. Może to być dobre we współczesnym świecie, w którym samo uczucie bycia istotą seksualną może zostać przeoczone.

Korzyści psychologiczne

Mając większe zaufanie do swojego nagiego ciała, logicznie rzecz biorąc, masz większą pewność siebie, gdy nosisz ubrania. Poczucie większej pewności siebie to coś, nad czym pracuje wiele osób.

Pomaga na bezsenność

Joga pomaga zrównoważyć poziom melatoniny w organizmie, substancji chemicznej regulującej zegar biologiczny. Wysiłek fizyczny i koncentracja umysłowa jogi pomaga rozluźnić ciało i zmniejszyć stres. Po sesji wykonaj kilka zdrowych sesji w saunie, aby w pełni się zrelaksować i odstresować oraz zapewnić sobie doskonały sen.

Wspomaga utratę wagi

Wiele osób uważa, że ich waga znajduje się na zdrowszym poziomie dzięki naszym zajęciom. Dla niektórych osób oznacza to utratę wagi, dla innych przybranie na wadze. Pamiętaj, że waga nie jest dobrym sposobem oceny zdrowia i sprawności.

Wzmacnia mięśnie

Nasze zajęcia pomagają wzmocnić mięśnie poprzez utrzymywanie pozycji, unoszenie kończyn i ciała, bez użycia dodatkowych ciężarów. Jest to ważne dla wszystkich grup wiekowych, ale szczególnie, gdy się starzejemy.

Zwiększa twoją stabilność

Bez siły i stabilności możemy upaść, prowadząc do kontuzji i braku pewności siebie w pewnych sytuacjach. Może to dotknąć nas w każdym wieku, ale jest poważniejsze, gdy się starzejemy. Ogólnie rzecz biorąc, praktykowanie jogi poprawia równowagę, stabilność i pewność siebie, ponieważ pomaga rozwinąć mięśnie stabilizujące.

Zwiększa elastyczność

Zachowanie elastyczności jest bardzo ważne – zwłaszcza jeśli pracujesz w pozycji siedzącej. Elastyczność pomoże zapewnić, że wraz z wiekiem będziemy mogli dobrze funkcjonować i łatwo wykonywać codzienne zadania z kontuzjami. Nasze sesje jogi zapewnią rozciągnięcie każdej głównej grupy mięśni w Twoim ciele.
Nie martw się, jeśli na początku nie jesteś tak elastyczny – będzie się zwiększał, im więcej ćwiczysz jogę.

Bardziej niż cokolwiek innego zachęcamy Cię do rozwijania elastycznego umysłu. Nie musisz być fizycznie elastyczny, aby dołączyć do naszej jogi nago. Wszystko, czego potrzebujesz, to skupić się na odpuszczaniu, poceniu się, oddychaniu, poruszaniu się i szanowaniu swoich ograniczeń.

Buduje przyjaźnie

Kiedy nauczysz się akceptować siebie i zobaczysz, że inni w klasie cię akceptują i doceniają, odkryjesz, że można budować naturalne, zdrowe przyjaźnie z innymi, zarówno w klasie, jak i poza nią.

Pytania, które możesz mieć

Jakiego stylu jogi uczysz?

Uczymy fuzji różnych rodzajów jogi, w tym Vinyasy i Ashtangi, oraz jogi opartej na kreatywności i płynności anatomicznej. Zajęcia są świetne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych i zapewniają angażujący trening fizyczny i coaching inspiracji dla idealnego połączenia ciała i umysłu. Ideą jest rozciąganie, poznawanie i doskonalenie swojego ciała, postawy i zdrowia.

Czy mogę dołączyć do zajęć jogi nago bez bycia nagim na początku?

Nie. Wszyscy uczestnicy muszą być nadzy, aby wszyscy byli na tym samym poziomie i byli równi. O to właśnie chodzi w nagiej jodze. Wszyscy członkowie rozpoczynają sesję ubrani (lub owinięci ręcznikiem), a następnie wszyscy zdejmują ubrania w tym samym czasie, aby każdy czuł się bezpiecznie. Na koniec sesji możesz wziąć prysznic lub ponownie się ubrać. Jeśli chcesz skorzystać z sauny po jodze (zalecane), po prostu weź prysznic i idź do sauny z ręcznikiem do siedzenia.

Co jeśli dostanę erekcji?

Rzadko się to zdarza, ale jeśli tak, to jest w porządku, normalne i nie ma się czego wstydzić. To minie szybko. Erekcje zdarzają się z wielu powodów i nie ograniczają się do pociągu seksualnego. Joga porusza dużo energii w całym ciele i czasami zdarzają się erekcje. Ale kiedy zaczniemy się ruszać, nie ma możliwości utrzymania erekcji ze względu na fizyczną naturę jogi.

Czy wolno nam się dotykać?

Czasami, choć rzadko, nauczyciele włączają do swoich zajęć pracę partnerską, która obejmuje kontakt między członkami. Może to być plecy do siebie lub używanie rąk, aby pomóc partnerowi rozciągnąć się lub zachować równowagę. To nie jest kontakt seksualny i będzie tylko z wybraną przez ciebie osobą. Jak na każdej lekcji jogi, nauczyciel może czasami potrzebować cię dotknąć, tylko w razie potrzeby, aby poprawić ustawienie i pomóc uniknąć ewentualnych obrażeń, jeśli pozycja zostanie wykonana nieprawidłowo. Dotyk nauczyciela nie będzie w żaden sposób seksualny.

Dlaczego warto zostać do końca zajęć?

Nasze zajęcia są systematycznie zaplanowane, abyś czuł się wypoczęty i pełen energii. Wyjście w trakcie zajęć przed ukończeniem pełnej sekwencji może sprawić, że staniesz się bardziej podatny na kontuzje wynikające z nieprawidłowego ochłodzenia, a także zakłóca spokój i brak szacunku dla reszty klasy.

Jak przygotować się do zajęć jogi nago

Zarezerwuj swoje miejsce

Skontaktuj się z nami, aby zarezerwować miejsce na naszych cotygodniowych zajęciach jogi nago, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Wpłata z góry zapewni również miejsce na przyszłe zajęcia. Przy rezerwacji 10 zajęć udzielany jest 20% rabatu.

Dotrzeć wcześnie

W trosce o prywatność i komfort uczestników, na początku zajęć zamykamy drzwi. Twoja rezerwacja jest gwarantowana tylko do 5 minut przed rozpoczęciem zajęć. Jeśli spóźnisz się i zostaniesz zablokowany, możemy to potraktować jako „niepojawienie się” i naliczyć opłatę za członkostwo. Aby uniknąć rozczarowania, zaplanuj przybycie 10 minut wcześniej na każde zajęcia.
Wchodzenie do klasy po jej rozpoczęciu jest bardzo rozpraszające i świadczy o braku szacunku dla innych uczniów i nauczycieli.

Prysznic przed

Możesz wziąć prysznic w domu lub skorzystać z naszych pryszniców wcześniej – Ale nie spóźnij się na zajęcia.

Weź ze sobą ręcznik i matę do jogi.

Ze względów higienicznych prosimy o zabranie własnej maty i ręcznika, ale mamy też dużo mat i ręczników, jeśli nie macie lub zapomnicie.

Otwórz swój umysł

Prawie wszystkie formy jogi wymagają otwartego umysłu i otwartego serca, aby poważnie potraktować praktykę, a joga nago nie różni się niczym. Zostaw swoje ego i zahamowania za drzwiami i wejdź w zupełnie nowy i wyzwalający sposób praktyki.

Nie jedz ciężkostrawnych posiłków tuż przed zajęciami

Niektóre osoby mogą odczuwać mdłości, jeśli zjedzą posiłek 2 godziny przed jogą. Inni mogą zjeść pół godziny przed treningiem i czują się dobrze. Jeśli twój żołądek zawiera jedzenie podczas zajęć, ruch i postawy mogą spowodować, że jedzenie popchnie zastawkę serca w górnej części żołądka. W dłuższej perspektywie może to spowodować uszkodzenie zastawki serca.

Pij wodę przed i po zajęciach

Picie wody to najważniejsza rzecz, jaką możesz zrobić dla swojego zdrowia. Nasze ciała składają się w 80% z wody, a większość z nas jest już odwodniona. Każda komórka naszego ciała zawiera wodę i polega na niej, aby prawidłowo funkcjonować. Podczas ćwiczeń ważne jest, aby być w pełni nawodnionym przed zajęciami i ponownie nawodnionym po zajęciach. Nie pij jednak zbyt dużo tuż przed zajęciami, ponieważ możesz czuć się nieswojo lub potrzebować skorzystać z toalety podczas zajęć.

 

Nasze zajęcia jogi prowadzi nauczycielka jogi.

Każdy jest mile widziany – bez względu na wiek, płeć, poziom sprawności czy doświadczenie w jodze. Wszystkie klasy są mieszane pod względem płci, ale jeśli potrzebujesz jednej klasy, możemy dodać, że jeśli mamy 10 osób.

Comments are disabled.